c S

Predlog davčne uredbe - povračilo stroškov prehrane

12.08.2022 Ministrstvo za finance je v obravnavo poslalo predlog Uredbe o spremembah Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja, da bi se dvignila meja neobdavčenega povračila stroškov prehrane za zaposlene za 1,84 evra na dan.  Dvig bi lahko na mesečni ravni pomenil 37 evrov več pri plači.

S predlagano spremembo prvega odstavka 2. člena uredbe se višina, do katere se povračilo stroškov za prehrano med delom ne všteva v davčno osnovo, zvišuje z 6,12 EUR  na 7,96 EUR za vsak dan, ko je delojemalec na delu prisoten štiri ure ali več. S predlagano spremembo drugega odstavka 2. člena uredbe se, če je delojemalec na delu prisoten deset ur ali več, višina, do katere se v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja ne všteva povračilo stroškov za prehrano med delom, zvišuje z 0,76 EUR na 0,99 EUR za vsako dopolnjeno uro prisotnosti na delu po osmih urah prisotnosti na delu.

Predlaga se, da se spremenjeni 2. člen uredbe začne uporabljati za povračila stroškov za prehrano med delom za mesec september 2022.


Vir: MF, 12. 8. 2022


Članki izražajo stališča avtorjev, in ne nujno organizacij, v katerih so zaposleni, ali uredništva portala EDUS.